Žena dostávala 20 let plat, aniž by cokoli dělala: jak to zvládla

Francouzka obvinila svého zaměstnavatele z diskriminace a zažalovala ho.

Odkaz zkopírován

Žena 20 let pobírala plat, aniž by cokoli dělala: jak to dokázala / koláž Glavred, foto: pixabay.com

Francouzka zažalovala telekomunikačního giganta Orange za „morální obtěžování a diskriminaci v práci“ a obvinila společnost, že jí 20 let vyplácela mzdu, aniž by jí zadávala nějaké úkoly.

Laurence Van Wassenhoveová byla přijata jako úřednice do France Telecom v roce 1993, než společnost převzal Orange, píše odditycentral.

Její původní zaměstnavatel věděl, že od narození trpí hemiplegií – částečným ochrnutím obličeje a končetin – a epilepsií, a nabídl jí místo přizpůsobené jejímu zdravotnímu stavu. Pracovala jako sekretářka a v oddělení lidských zdrojů až do roku 2002, kdy požádala o přeložení do jiného regionu Francie.

Její žádosti bylo vyhověno, ale nové pracoviště nebylo přizpůsobeno jejím potřebám a posudek lékaře pracovního lékařství potvrdil, že tato pozice pro ni není vhodná.

Co je to hemiplegie?

Hemiplegie je neurologický syndrom projevující se úplnou ztrátou volních pohybů končetin na jedné straně těla. Hemiplegie se může objevit jako samostatná patologie při akutních oběhových poruchách mozku nebo jako typ dětské mozkové obrny.

Navzdory tomu Orange údajně neprovedl žádné změny v její práci a raději jí dalších 20 let vyplácel plný plat, aniž by ji nechal cokoli dělat.

Přes veškerou snahu společnosti Orange Van Wassenhoveovou ignorovat se postižená žena snažila siti nahlásit vládě a Vysokému úřadu proti diskriminaci.

K vyřešení site byl určen mediátor jmenovaný společností Orange, ale site se vůbec nezlepšila, protože společnost jí nadále vyplácela mzdu, aniž by jí zadávala nějaké úkoly.

Její právníci tvrdí, že to byl způsob, jakým se ji telekomunikační gigant snažil donutit k odchodu ze zaměstnání.

„Raději jí zaplatí, než aby ji donutili pracovat,“ uvedl právník Laurence a dodal, že žena podala stížnost na společnost a čtyři její manažery za „morální obtěžování a diskriminaci v práci v souvislosti s jejím zdravotním stavem“.

„Práce pro člověka se zdravotním postižením znamená místo ve společnosti, uznání, vytvořené sociální vazby,“ dodal ženin právník.

V tomto případě byla Laurence Van Wassenhove o toto všechno připravena tím, že byla na 20 let „odložena na polici“ v naději, že skončí.

Francouzský list La Dépêche kontaktoval společnost Orange ohledně případu Van Wassenhoveové a ta uvedla, že udělala vše pro to, aby žena pracovala v co nejlepších podmínkách. Společnost také uvedla, že vzala v úvahu „osobní sociální siti“ ženy a po celou dobu jí vyplácela plnou mzdu plus některé nenárokové benefity.

Plánován byl také „návrat do práce na upravených pozicích“, který se však nikdy neuskutečnil, protože zaměstnankyně byla neustále v pracovní neschopnosti.

Mohlo by vás zajímat:

Pokud si všimnete chyby, zvýrazněte potřebný text a stisknutím Ctrl+Enter informujte redakci.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog | Restaurace Na Struze