Zkušení fyziognomové se domnívají, že různé typy nosů mohou ukazovat na různé osobnostní rysy.
Zkopírovaný odkaz
Jak předběhnout povahu člověka podle nosu / Koláž Glavred, foto: pixabay.com
Fyziognomie je starověké umění určovat povahu a temperament člověka podle jeho vnějšího vzhledu, včetně tvaru nosu.
Přestože moderní věda tuto metodu kritizuje a považuje ji za pseudovědeckou, někteří lidé se o fyziognomii stále zajímají.
Jak poznat postavu podle tvaru nosu?
Zkušení fyziognomové se domnívají, že různé typy nosů mohou naznačovat různé osobnostní rysy.
- Rovný nos: U lidí s rovným nosem se předpokládá rozhodnost, přímočarost a logické myšlení. Mohou být cílevědomými vůdci.
- Zakřivený nos: Tento typ nosu je spojován s tvůrčími a smyslnými vlastnostmi. Lidé se zakřiveným nosem mohou být kreativnější a emocionálnější.
- Velký nos: Předpokládá se, že člověk s velkým nosem má vůdčí schopnosti a silný charakter.
- Malý nos: Předpokládá se, že mělký nos značí citlivější a jemnější povahu.
Co je to fyziognomie?
Fyziognomie je metoda určování typu osobnosti, duševních vlastností a zdravotního stavu člověka na základě analýzy vnějších rysů obličeje a jeho mimiky, píše Wikipedie.
Představitelé experimentální psychologie řadí fyziognomii k řadě pseudověd a staví ji do jedné řady s mesmerismem, frenologií a spiritismem.
Je důležité poznamenat, že tyto interpretace jsou subjektivní a fyziognomie nemá žádné vědecké opodstatnění. Osobnost člověka je utvářena souborem faktorů a není možné činit konečné závěry pouze na základě vzhledu.
Co by měl čtenář vzít v úvahu
Tento materiál je úvodního charakteru, neměl by být brán jako návod k jednání nebo absolutní pravda. Astrologie, věštění, jasnovidectví, tarologie, molfarismus, feng-šuej a numerologie nejsou akademické vědy, jejich ustanovení a tvrzení nelze ověřit ani potvrdit vědeckými metodami. Totéž platí pro různé testy, charakterizaci osoby podle jména a podobně. Kromě toho se předpovědi a horoskopy nemusí vždy vyplnit a shody mohou být náhodné.
Mohlo by vás zajímat:
Pokud si všimnete chyby, zvýrazněte potřebný text a stisknutím Ctrl+Enter informujte redakci.